Historie Nuggetu

Maximálně spolehlivý mzdový a personální systém s třicetiletou tradicí.

Nugget je dnes jedním z největších mzdových a personálních systémů na českém a slovenském trhu a používá ho na 400 klientů z řad domácích i mezinárodních společností napříč odvětvími.

Náš příběh se začal psát v polovině 70.let, kdy spolu pětice zakladatelů Nuggetu pracovala v polostátní IT firmě podnikající ve strojařině. V roce 1992 se rozhodli založit vlastní vývojářskou firmu a při práci na projektu zahraničního systému pro náš trh si uvědomili potřebu lokálního mzdového modulu. Velké zahraniční „balíky softwarů“ v té době totiž často obsahovaly i mzdy, ale jejich řešení nebyla použitelná pro náš trh. Firma tedy přišla se svým vlastním a své řešení téměř nestačila prodávat. Následoval strmý růst. Obrat i počet zákazníků se každoročně zdvojnásoboval a Nugget se rychle stal lídrem trhu.

Velký milník přišel v roce 2000, kdy byla spuštěna nová verze systému pro Windows. Nová verze byla opět velice úspěšná, přilákala další segment zákazníků a zajistila růst na další roky. Společnost se i v novém miléniu stále držela mezi TOP 3 systémy v republice. V roce 2006 Nugget rozšířil nabídku o outsourcing mezd. Na ten přešla i řada stávajících klientů a mnozí takto outsourcují dodnes.

V následujících letech byla vyvinuta pokročilá verze systému s komunikací přes webové služby.

Další roky Nugget sice stále rostl, ale situace na trhu se měnila. Doba začala přát větším poskytovatelům. Menší lokální firmy ve výběrových řízeních hůře konkurovali velkým hráčům, obzvlášť pokud byla klientem velká mezinárodní společnost. Nugget začal hledat silného mezinárodního partnera, se kterým by mohl spolupracovat a být konkurenceschopnější.

Toho nakonec našel v mezinárodní poradenské síti RSM, která Nugget v červenci 2019 koupila. Začlenění bylo dokončeno v lednu 2020, kdy se společnost Nugget přejmenovala na RSM Payroll Solutions CZ. Ač od založení Nuggetu uplynulo již téměř 30 let, většina zakladatelů a zároveň původních vývojářů pro Nugget stále aktivně pracuje, nemalou měrou se podílí na jeho dalším rozvoji a spolu s novou částí týmu se stará o to, aby klienti dostávali stále lepší a lepší služby.

Díky této téměř třicetileté tradici a zkušenému týmu, který svému produktu důvěřuje a velmi dobře ho zná, je Nugget vysoce stabilní a spolehlivý.

Mnoho ze 400 firem je s Nuggetem již dlouho, včetně známých jmen jako Pivovary Staropramen, Laufen, Jika, Danone, Trellerborg, Plzeňský Prazdroj, Mercedes Benz, Unilever, Rádio Svobodná Evropa, PricewaterhouseCoopers, NN Pojišťovna, Porsche ČR a mnoho dalších.

Aktualita: Tři dekády Nugget SW.

Zaujali jsme vás?​

Rádi vám odpovíme na jakoukoli otázku.

Kontaktujte nás